Otočac, 15. veljače 2015. VI. nedjelja kroz godinu: Župni Oglasi
---------------------

Ovo je posljednja nedjelja kroz godinu prije početka Korizme. Već iduće srijede je PEPELNICA ili čista srijeda. A to je početak korizme. Taj dan kršćanski vjernici dolaze na obred pepeljenja u znak spremnosti činjenja pokore u tijeku korizme. Mi ćemo u 18 sati imati sv. Misu. U homiliji ćemo razmišljati o značenju korizmene pokore te nakon homilije izvršiti obred pepeljenja u kojem svećenik svakom pojedinom prosiplje pepeo po glavi govoreći riječi: Obratite se i vjerujte evanđelju ili kako se to u prošlosti u ovom obredu govorilo: Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti. Jedno i drugo je ispravno i točno. No, s prvom rečenicom više je naglašeno e v a n đ e l j e pa onda i radost vršenja pokore. Pozivamo sve da se zaista kao vjernička zajednica na prvi dan korizme pristupimo i ovom obredu. Neka bi se i u ovom pokazali kao župna zajednica. Može se to učiniti i u nedjelju nakon sv. Mise, ali u svakom slučaju znakovitije je to učiniti na Pepelnicu.

U tijeku korizme svakog petka i nedjeljom prije sv. Misa bit će pobožnost Križnog puta. Kad nam to vrijeme bude prikladno tu pobožnost imat ćemo i na našoj Fortici. Pobožnost Križnog puta u naše vrijeme poprima veliko i vrlo raširenu praksu.
---------------------------------

Mi kanimo i pripremo u župi Otočkoj imati župnu – korizmenu obnovu i to od 26. veljače do 1. ožujka – dakle u prvom korizmenom tjednu. To će nam pomoći da čitavu korizmu u duhovne molitve i, posta i pokore.

Pozivamo na tu obnovu sve vjernike naše župe, kako naše djecu – vjeroučenike svih razreda, posebno one koji su pripravnici (U ČETVRTAK VEČER) na krizmu (PETAK NAVEČER) i te njihove roditelje (prvu pričest – ČETVRTAK, roditelji krizmanika u petak) ali i sve druge roditelje i supružnike. Vas koji ste stariji i tjelesno nemoćniji. U petak, 27 u 10 sati imat ćemo ispovijedanje , pa zatim sv. Misa. Mladi u četvrtak i u subotu navečer. Već u sada u srijedu imat ćemo i Bilten na kojem će pisati sav taj raspored.

------------------------------------
U petak, 27. Je i Tečaj o braku, u u subotu 28. 3. je nastavak Tečaja vjere.

------------------------------------