Župni oglasi i najave
pisanje-pisama
Otočac, 3. svibnja 2015. – V. vazmena nedjelja: Župni oglasi
Danas je i blagdan Sv. apostola Filipa i Jakova, sutra u ponedjeljak je sv. Florijan – zaštitnik vatrogasaca. Na sv. Misi u 18,30 sati prisustvovat će i naši vatrogasci.

U srijedu je sv. Dominik, u četvrtak je sv. Dujam (Duje), u petak je sv. Marija Posrednica, u nedjelju je i bl. Ivan Merz, Gospa Trsatska i Majčin Dan. Pozivamo majke da dođu na sv. Mise. Vjerujem da će ih na misi u 9 sati, ali također i u 11 biti ovaj put veći broj nego inače. U 11 sati majke s očevima naših krizmanika trebat će predati molbu biskupu za primanje sv. Potvrde.

-------------------
Danas ćemo našim krizmanicima podijeliti formulare na kojima će napisati zajedno s roditeljima biskupu molbu da mogu primiti sv. Potvrdu. A druge nedjelje će roditelji donijeti te molbe i na misi predati Župniku kako bi ih on proslijedio sa svojom preporukom biskupu. Svečanost Potvrde bit će u nedjelju – na blagdan Presvetog Trojstva u 11 sati. Molimo krizmanike kao i njihove roditelje i obitelji da se duhovno pripravljaju za tu svečanost.

--------------------
Započeo je svibanj i redovito – svakog dana imamo svibanjske pobožnosti. Nastojimo i u molitvi sv. krunice preporučiti naše mlade krizmanike i prvopričesnike.

U srijedu nakon sv. Mise je Euharistijsko klanjanje.

U četvrtak nakon sv. Mise u 20 sati mladi imaju svoj redoviti susret.

U subotu, 9. ov. mj. u našoj župnoj dvorani nastavljamo i za ovu past. godinu zaključujemo s predavanjima za one koji pohađaju Tečaj za teološku kulturu laika. Molimo polaznike da sudjeluju.