korizma
Otočac, 28. veljače 2016. – III. korizmena nedjelja: Župni oglasi

Danas su sv. Mise u 9. 11 i 18 sati. Prije svake sv. Mise pobožnost je križnog puta. U tjednu križni put je petkom prije večernje mise. Danas aa misu u 11 sati posebno pozivamo roditelje ovogodišnjih kandidata za Sv. Potvrdu. Roditeljima ćemo podijeliti formulare na kojem će napisati molbu zajedno sa svojim krizmanikom da mu se podijeli sakrament Sv. Potvrde. (Krizme). Nakon Sv. Mise dogovorit ćemo se o programu koji slijedi u ovoj bližoj pripremi za ovu svečanost. Druge nedjelje, danas osam dana pozivamo roditelje ovogodišnjih prvopričesnika na misu u 9 sati i nakon sv. Mise na kratki susret i razgovor.

Na večernjoj misi sudjelovat će i zaručnički parovi koji ovaj i idući vikend polaze Tečaj o braku. Tečaj polazi 17 zaručničkih parova.

U petak, 4. ožujka o. g,. uvečer te u tijeku čitave noći do subote navečer Papa Franjo preporučio da se organizira u našim crkvama - u ovoj Izvanrednoj godini milosrđa pobožnost „24 sata za Gospodina“. To je pobožnost Euharistijskog klanjanja koje počinje s misom i s misom završava. Vjerujemo da će se to održavati prije svega u katedralnim crkvama. Kardinal Bozanić je objavio program za zagrebačku kaatedralu. Slično će biti u našoj Gospićkoj katedrali. Mi u našoj crkvi Presv. Trojstva u Otočcu, kao središnjoj u našem dekanatu, imat ćemo takvu pobožnost od večernje mise u 18 sati nakon koje ćemo izložiti Presveto i zaključit ćemo u 24 sata. Pozivamo dakle da u petak navečer u tom vremenu dođete u crkvu i pridružite se onima koji će u to vrijeme biti u crkvi ili budite sami sa svojim društvom, kad Vam to bude odgovaralo.

U vezi hodočašća u Poljsku podsjećamo da se još može prijaviti ako se želi i ima mogućnosti. Hodočašće će biti od 18 – 22. travnja o. g. To je hodočašće na biskupijskoj razini. Predvodi ga sam Biskup Bogović. Jedan autobus polazit će iz Otočca kojeg će predvoditi Župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić zajedno s kompoljskim župnikom don Anđelkom Kaćunkom.

Drugo hodočašće na Biskupijskoj razini bit će jednodnevno u Zagrebačku Dubravu u crkvu Sv. Leopolda Mandića koji je zagovornik – zaštitnik sakramenta ispovijedi za crkvu svem svijetu. Ono će biti u subotu, 16. travanja o. g. . Cijena puta bit će 80 kn. Možete se prijavljivati i ujedno neka se odmah i dade za put.

T i s a k:
Novi broj „Glasa Koncila“ donosi:
Paapa Franjo na meksičkim periferijama i u srcu zločinačkih organizacija – Tolika nada u tako patničkom narodu;
U Komentaru: Istinom protiv menipulacija;
Etiopiji prijeti smrt glađu;
Godišnje se pobaci 43 milijuna djece;
Iz Berlina: Kako žive Hrvati iseljenici?;
Mons. Jure Bogdan govori o svom Biskupskom ređenju: „U Božje ime idemo dalje“
Marijan Šteko: Božja i ljudska ljubav pobjeđuju sve ovisnosti;
Reportaža iz Zapolja