Teačaj o braku za zaručnike
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ovaj i drugi vikend, tj. od 26. veljače do 6. ožujka o.g. u župnoj dvorani u Otočcu održava se Tečaj o braku za zaručnike župa Otočkog dekanata.

Na Tečaju sudjeluje 20 pari zaručnika. Svi se, uglavnom, kane vjenčati ovog proljeća i ljeta. Prvu večer, 26. ov. predavanje im je imao mons. Tomislav Šporčić o temi Sakramentalni vid braka.

Dana, 27. ov. mj. predavanje žaručnicima održava dr. med. Zrinka Rusan, iz Zagreba. Ona posebno izlaže o odgovornom roditeljstvu, te o začeću i razvoju djeteta u majčinom tijelu prije rođenja, te o svim potrebnim pažnjama i nastojanjima da se djetetu ne naškodi. O metodama planiranja rađanja djece te da to planiranje nikad ne dovodi u pitanje rađanja začetog djeteta. U nedjelju prije večernje mise zaručnicima će se razjasniti pravni vid braka.

Drugi vikend predavanja će imati preč. dr. Richard Pavlić,profesor i župnik u Senju te prof. Nives Tomić, voditeljica Obiteljskog savjetovališta iz Ogulina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA