Četvrta korizmena nedjelja
a2
Danas, 6.ožujka crkva slavi IV.korizmenu nedjelju. Središnja sveta misa u našoj crkvi bila je u 11 sati, predvoditelj je bio župnik mons.mr.Tomislav Šporčić uz asistenciju don Jure Ladišića.

U svojim razmišljanjima župnik je protumačio današnje Evanđelje po Luki. Korizma je pročišćenje života jer u nas se mogu uvući i krivi stavovi i mišljenja o Bogu i bližnjemu. Krivi stav o Bogu i bližnjemu rađa krivim ponašanjem. Današnje evanđelje govori o Božjem milosrđu, o njegovom ponašanju prema nama. Potrebno je vratiti se Ocu, ostalo će on učiniti. Nasuprot nama stoji milosrdni BOg koji prašta neumornom ljubavlju. To neka nas ohrabri u ovogodišnjem korizmenom klanjanju i uskrsnoj ispovijedi. Možda već dugo vučemo neke krivice iz prošlosti, neke neokaljane grijehe i neraščišćene račune.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić, a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.
a3