Sprovod Bernarde Kuten
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dana, 29. ožujka o. g. na mjesnom groblju u Dijanešu (župa Vrbovec) obavio se je sprovod za pok. Bernardu Kuten, majku vlč. Željka Kutena, župnika Lešća na Dobri, Trošmarije i Lipe. Pokojna je čitavo vrijeme (preko 25 godina) živjela i djelovala u spomenutim župama, posebno u Lešću na Dobri, vodeći domaćinstvo u Župnom stanu. Tako je svesrdno pomagalo kako u kući tako i u crkvi. Vodila je posebnu brigu o pjevanju te mnoge osposobila da mogu pjevati u crkvenom zboru. U župnom stanu mnoge je pogostila i nahranila.

Župljani gore spomenutih župa došli su na sprovod s dva autobusa. Osim njih sprovodu je prisustvovao veliki broj vjernika Dijaneša te iz velike župe Sv.Vida u Vrbovcu. Nakona sprovoda služena je Sv. Misa u filijalnoj kaapelici Sv. Anastazija u Dijanešu. Sprovod i sv. Misu je predvodio mons.Tomislav Šporčić, generalni vikar i otočki župnik. S njim je na sprovod došao i vlč. Jure Ladišić, od ostalih svećenika sudjelovali su: don Žarko Kraljević, redovnik - salezijanac, te iz krčke biskupije kolega vlč. Željka Kutena, vlč. Ivan Katunar, župni vikar Vrbovca i župnik Lupoglava kod Zagreba. Pjevanje na sv. Misi predvodio je župnik zbor iz Lešća na Dobri.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakon sprovoda služila se misa zadušnica u filijalnoj kapeli