Na Bijelu nedjelju tri krštenja u župi
p4
Danas na drugu uskrsnu nedjelju slavimo mali Uskrs – Bijelu nedjelju – blagdan Božanskoga Milosrđa. Naše slavljenje Uskrsa jest životna uklopljenost u Kristovo uskrsnuće. Mi se svaki put na euharistijskom slavlju svete Mise susrećemo s uskrsnulim živim Kristom. On nam je to i obećao da će biti s nama kad god se u njegovo ime sastajemo. Današnje euharistijsko slavlje u 11 sati, u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki te generalni vikar biskupije.

Danas je bilo posebno svečanje jer je u zajednicu krštenih primljeno troje djece i to Paula Šimatović, Eni Šporčić i Helena Barković. Crkva ispunjena mladima - dupkom puna, time radost još veća.

U svojoj dugoj i nadahnutoj homiliji mons.Šporčić je kazao kako se iz susreta rađa prijateljstvo, u susretu se rađa i ljubav. U susretu s Uskrslim rađa se vjera. Bez zajednice Crkve koja je jamstvo vjernosti Kristu, lako se postane žrtvom lažnih učitelja, samozvanih proroka, umišljenih iscjelitelja, manipulatora svih vrsta. Samo u Isusovoj zajednici čovjek može učiti pravu istinu , kao što je to doživio Toma. Uskrsli Krist nas poziva da povjerujemo u njegovo usksnuće: da odlučno i spremno kažemo: "Tvoj život, Kriste, bit će moj život!" Poziva nas da ga nasljedujemo, da naš život bude vjerna slika njegova života, da na njegovoj nauci i na njegovu primjeru formiramo svoje misli, svoje nazore, svoje osjećaje, svoje nade.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen orguljašicom Gabrijelom Degoricija.

p1
Krštenje Paule Šimatović

p2
Krštenje Eni Šporčić