Sjednica povjerenika za obitelj
mate uzinić
U četvrtak, 7. travnja, u zgradi Hrvatske biskupske konferenicije, Ksaverska 12A, u Zagrebu, održana je sjednica povjerenika za obitelj svih biskupija u Hrvatskoj. Sjednicu je sazvao i njom predsjedao
dobrovački biskup i predsjednik Vijeća HBK-e za obitelj mons.Mate Uzinić. Sjednici je prisutvovao i župnik i dekan otočki mons.mr. Tomislav Šporčić, povjerenik u Gospićko-senjskoj biskupiji.

Na sjednici su osim uvodnog dijela biskupa Uzinića te čitanja Zapisnika s prošle sjednice od 5. veljače o. g. kojeg je pripremio dr. Petar-Krešimir Hodžić, voditelj ureda HBK za obitelj, bile i ove teme: Osvrt na Peti pastoralno-katehetski kolokvij za svećenike, Javnma rasprava o Obiteljskom zakonu iz 2015., Drugi nacionalni studijski dan za djelatnike pastorala braka i obitelji (Osijek, 22. i 23. travnja 2016. Materijali su za očeve u pastoralnoj godini 2016/17., te daljnji koraci u projektu unapređenja priprave za brak.

Iduća sjednica povjerenika za obitelj trebala bi se održati u ponedjeljak, 6. lipnja o. g. (Tš)