Sprovod svećenika - franjevca fra o. Berarda Barčića
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
U petak, 6. svibnja u franjevačkoj crkve na Košljunu služena je sprovoda misa i obavljeni sprovodni obredi za pok. svećenika - redovnika (franjevca) fra o. Berarda Barčića. Pokojni Barčić preminuo je u ponedjeljak, 2. svibnja o. g. u 106. godini života.

Bio je najstariji franjevac na svijetu. Sv. Misu i sprovodne obrede vodio je bisku krčki u miru mons. Valter Župan u koncelbebraciji s provincijalom Zadarske Franjevačke provincije fra o. Bilokapićem, koji je kraju mise govorio opraštajni govor za pokojnika,a biskup Župan je propvijedao u misi.

Na sprovdu je sudjelovao veliki broj franjevačakih i biskupijskih svećenika. Iz Gospićko-senjske biskupije prisustovao je samo generalni vikar mons. Tomislav Šporčić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
( T.Š.)