U utorak je Bl: Gracija Kotorski, redovnik; u srijedu je Posveta Lateranske Bazilike; u četvrtak je Sv. Leon Veliki, papa i crkveni naučitelj,  u petak  je Sv.Martin Tourski, biskup; i u subotu je Sv. Jozafat, biskup i mučenik.

U subotu, 5. ov. mj. u župnoj dvorani u Otočcu započelo se s predavanjima polaznicima Tečaja vjere za teološku kulturu laika. Na Tečaj se ove godine upisalo 12 novih slušača. Tečaj se održava za sve župe Gospićko-senjske biskupije.

U srijedu, 9. studenog o.g. s početkom u 18,45 u Gackom pučkom otvorenom učilištu Otočac održat će se predstavljanje nove knjige „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini od Ideje do ostvarenja“. Predstavljat će je prije svega njezini autori: Mons. dr.Mile Bogović, biskupu miru i dr. Ante Bežen, tehnički urednik mr. Ivan Mance i mons. Tomislav Šporčić, generalni vikar i dekan otočki.

U subotu u Pastoralnom centu Mukinje na Plitvicama održat će se susret – seminar za liturgijske čitače Gospićko-senjske biskupije. Predavanje o temi: Pastoralni list „Živo Vrelo“ u službi formacije liturgijskih čitača“ govorit će prof. dr. Ante Crnčević, urednik ovoga glasila.  Naša pretplaćuje već godinama trideset i više primjeraka koje njeni naručioci čitaju i koriste za sebe i druge tekstove koji se u ovom listu tiskaju. To su većim dijelom naši liturgijski čitači, pjevači i drugi suradnici., a obilato ga koriste i svećenici u svojim pripremama za nedjeljno i blagdansko bogoslužje. Pozivamo naše čitače da se jave koji će moći poći da možemo pravovremeno organizirati prijevoz.