ŽUPNI OGLASI, raspored sv.misa – 1. nedjelja Došašća,

Sutra, u ponedjeljak, počinjemo s misama zornicama; za razliku od prethodnih godina kada su zornice počinjale u 6.30, odredili smo da ove godine zornice počinju u 6.15. Tu promjenu uvodimo zato da bi stigli na posao svi kojima radno vrijeme počinje u 7.00 sati.

U srijedu je blagdan Sv. Andrije apostola. On je jedan od 12-orice apostola i brat Šimuna Petra, rodom iz Betsaide. Propovijedao je evanđelje u mnogim krajevima, a u Ahaji je raspet na tzv. X križ (koji se po njemu naziva "Andrijin križ").

U subotu je spomendan Sv. Franje Ksaverskog, koji je rođen u španjolskoj pokrajini Baskiji 1506. Na studiju u Parizu se pridružio Sv. Ignaciju Lojolskom, osnivaču Družbe Isusove. Zaređen je za svećenika u Rimu. Deset godina je navješćivao evanđelje u Indiji i Japanu. Umro je 1552. na kineskom otoku San Čan.

Također u subotu, 3. prosinca nastavlja se Tečaj vjere za teološku kulturu laika. Pojedinosti o sadržaju i predavačima bit će objavljene naknadno.

Istoga dana, u subotu, nastavlja se i Glazbena škola za orguljaše, koja je započela u prošlu subotu i okupila oko 30 polaznika iz cijele biskupije. Voditelji su prof. č.s. Katarina Koprek iz Zagreb, naš vlč. Josip Šimatović i studentica Muzičke akademije Karla Puškarić iz Ogulina.

Iz priopćenja nakon sastanka biskupa Zdenka Križića i svećenika Otočkog dekanata, o promjenama u župi i dekanatu.

Svi već znadete da je naš mons. Šporčić u bolnici, ali hvala Bogu brzo se oporavlja pa bi sljedeći tjedan mogao biti pušten na kućnu njegu i oporavak, u nadi i s molitvom Gospodinu da će sve dobro proći.

S obzirom na tu izvanrednu situaciju, naš biskup Zdenko je u srijedu 23. studenoga u Kompolju održao sastanak s nekoliko svećenika iz našega dekanata, a bio je prisutan i mons. dr. Milan Šimunović. Nakon toga je biskup imenovao don Anđelka Kaćunka za privremenog upravitelja župe Otočac, a za privremenog dekana vlč. Ivicu Miškulina. Svećenici iz dekanata kao i mons. Šimunović, prema svojim mogućnostima bit će na raspolaganju za potrebnu pastoralnu pomoć.

Župljane obavješćujemo da će privremeni upravitelj vjernicima biti na raspolaganju u Otočcu u župnom uredu srijedom i četvrtkom od 10,00 do 12,00 sati, a uz to će neka pitanja moći riješiti i obaviti dogovore poslije sv. mise u Otočcu, koju on bude predvodio.

Budući da su u tijeku pripreme za izbor novih članova Župnog pastoralnog vijeća, na navedenom sastanku s biskupom zaključeno je da se za župe Otočac i Dabar taj izbor odgodi do daljnjega. Uskoro će biti sazvana sjednica ŽPV.

Premda je mnogo materijala već pripremljeno za VRILO, ipak je razumljivo da bez župnika nije moguće u ovim okolnostima taj dekanatski godišnjak prirediti za tisak u nadolazećim božićno-novogodišnjim danima. Predloženo je na navedenom sastanku da se nastavi na "Vrilu" raditi, s nadom da će objavljivanje biti moguće do Uskrsa.

Od posebnog je značenja pitanje župne KATEHEZE pa se stoga mole roditelji i djeca, osobito ona koja se pripremaju za prvu pričest i krizmu, da sve učine kako bi zajednički sudjelovali na nedjeljnim sv. misama, kao i na povrjemenim katehetskim susretima, poglavito za Prvu pričest i Krizmu. Vrijeme susreta bit će dijelom promijenjeno, o čemu će pastoralni upravitelj na vrijeme vjernike izvijestiti. Podsjećamo roditelje i djecu da će tijekom Došašća biti organizirani zajednički susreti posebno pod vidom priprave za božićne blagdane.

Glede božićnog BLAGOSLOVA obitelji, tj. kuća ili stanova, zaključeno je da to organizira privremeni upravitelj, uz pomoć svećenika koji su bili na navedenom sastanku i ostalih koji mogu pomoći, a to se odnosi i na budućega đakona.

Sve potrebne OBAVIJESTI župljani će kao i do sada redovito dobivati na kraju svetih misa u župnoj crkvi, kao i na internetskim stranicama župe – portalu i Fejsbuku.

Dakako, u Otočcu će se odvijati i svi ranije predviđeni i planirani susreti iz biskupijskoga Pastoralnog planu, kao što su Tečaj vjere, Glazbena škola i dr., kao i naša vjerska emisija na HRO

Tisak – novi broj Glasa koncila, Živo vrelo, List Zajednice mladih – Živa voda novi broj.

RASPORED SV. MISA U 1. TJEDNU DOŠAŠĆA

PONEDJELJAK, 28. 11. - 6,15: - po nakani

UTORAK, 29. 11. - 6,15:

+ Mihovil Rogić

SRIJEDA, 30. 11. - 6,15:

+ Ljubica i Dragutin Frketić

ČETVRTAK, 1. 12. - 6,15:

- za blagoslov jedne obitelji

+ Josip Klafurić

PETAK, 2. 12. - 6,15:

+ Tomica Orešković – Ćamar (1. god.)

SUBOTA, 3. 12. - 6,15:

+ Milka, Marija i Nikola Dasović

+ Davor Labrović (30. dan)

NEDJELJA, 4. 12. - 9,00 sati:

+ Božica i Marija Janković

+ Ana Kranjčević Rogić ('8. dan')

+ Miko, Marija i Josip Mesić

+ Juraj, Juraj i Ankica Draženović

+ Filip Rodić

11,00 sati: pro populo (za narod)

18,00 sati:

+ Zvonimir Rukavina (30. dan)