Šesta vazmena nedjelja

Dana, 21.svibnja šesta je vazmena nedjalja. Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i župnik otočki.

Župnik u svojoj homiliji protumačio je današnje Evanđelje po Ivanu 14, 15-21 "Ja ću moliti Oca i on će vam dati drugog Branitelja, Duha istine, kojega svijet ne može primiti..." Pod riječju "svijet" ovdje se ne misli na osobe, na one koji su daleko od Isusa, nego na onaj dio čovjekova srca - u svakom čovjeku- gdje prebivaju tama, grijeh i smrt. To je "svijet" koji se u nama opire BOžjemu Duhu i zatvara se pred njim. Čovjek postaje "Božjim" kada se sav, bez pridržaja, otvori Božjemu Duhu. Duh ne boravi u podjeljenosti, i ne može ga se imati tek za dio svog života. On je dar koji je "razliven" u našim srcima, zahvaćajući sve i preobražavajući sve.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen s.Ljubomirom Lešić a za oruljama bila je prof.Branka Bernardi.

/ ib /