Tečaj vjere za teološku kulturu laika

Danas, 27. svibnja u župnoj dvorani župe Otočac održana su predavanja Tečaja vjere  za polaznaike ovog Tečaja. Ovo je bila peta - završna radna subota u ovoj 2016/17. pastoralnoj godini. Predavanja su imali Mr. Mario Gerić, župnik na Kozali u Rijeci i profesorica dr. Marija Pinezić. Mr. Mario govorio je o liturgiji sakramenata. Naglasio je povezanost liturgijskog slavlja i praktičnog života kršćana. Dobar dio dvosatnog predavanja bio je dijaloški. Bila je to prava dinamika grupe, s pitanjima ali i s određenim dopunama i mišljenjima. Bilo je to zamimljivo i ugodno slušati.  Druga dva sata govrila je  dr. Marija Pinezić, profesorica na Bogoslovnom fakultetu u Rijeci. Ona je govorila o moralnim pitanjima. A posebno je obradila temu savjesti. Savjest je Svetište ljudske osobnosti. Ispravna savjest nam najbolje govori o kakvoći našeg djela. Dobro odgojena savjest je garancija i dobro odgojene ljudske osobnosti.

Na kraju je voditelj Tečaja mons. Tomislav  Šporčić  zahvalio predavačima i svim slušateljima I. i II. godine. Slušaći II. godine dobili su uvijete za dobivanje certifikata - potvrde o završenom Tečaju. Slušaće I. godine zamolio je da vjerno nastave predavanja i iduće godine ali da također odševe prijatelje i znance u svojim župama da se uključe u ovaj Tečaj te tako sami budu poučeniji i pomognu drugima u poznvalju sadržaja nauke svoje vjere. Tako smo uz sve teškoće koje su nas u ovoj godini pratile sretno završili i nadamo se dali u ovim prišlim godinama dobre temelje za nastavak ove vrsti kršćanskog obrazovanja.

/Tš/