Turisti iz Koreje

Petero Koreanaca jučer je šetala po Gačanskom parku pred sam kraj dana kad se spuštao mrak. Zaželjeli su ući u crkvu ali je bila već zatvorena. Pitali su župnika koji je ovuda slučajno prolazio da li bi im mogao otvoriti crkvu jer oni bi se htjeli u njoj pomoliti. Župnik im je otvorio crkvu i mislio da će se oni samo pokloniti i zatim ići natrag. No, oni su svi kleknuli u klupe i svatko za sebe ostao u podužoj molitvi. Na kraju župnik mons.Tomislav Šporčić predložio je da bi ih fotografirao na što su isti prihvatili no nisu htjeli biti sami i pozvali župnika da bude s njima.

Radosno su na svoj način razgovarali i zaželjeli jedini drugima laku noć i doviđenja, a Koreanci su bili jako zahvalni župniku što je otvorio crkvu !

/Tš/