Biskup šibenski u Otočcu sa svojim hodočasnicima

U srijedu, 28. lipnja  biskup šibenski mons. mr.Tomislav Rogić vodio je hodočašće djelatnika Osnovne škole svoje biskupije Majci Božjoj na Krasno gdje je s njima imao predviđeni program (Misu i nagovor) te zajednički ručak. Nakon kojeg je pohodio Utočište medveda  u Kuterevu te produžio u Otočac. U Otočcu ih je dočekao župnik i generalni vikar mons. Tomislav  Šporčić. On im je najprije protumačio sadržaj Gačanskog parka, a zatim su pošli u župnu crkvu gdje im je govorio o samoj crkvi Presvetog Trojstva te o župi i Gradu Otočcu.

Biskup mons. Rogić je imao Mladu misu u Senju za vrijeme župnikovanja Tomislava Šporčića u Senju, a mons. Šporčić je 1992. u Senju proslavio 25. godinšnjicu svećeništva. Ovo je bila osobita prilika da otočki župnik Tomislav Šporčić pozove mons. Rogića na proslavu svog Zlatomisničkog jubileja u suboptu, 15. ov. mj. S tim više što je mons. Rogić zamijenio mons. Šporčića u Ogulinu kad je dolazio za otočkog župnika te je ujedno zamjenio mons. Rogića u službi generalnog vikara. Eto tako se isprepliće naš život i službe.

Zahvaljujemo biskup šibenskom na njegovom i pohodu Otočcu kao i njegovim vjernicima i suradnicima.