Zlatna misa mons.mr.Tomislava Šporčića

U crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, 15. srpnja mons.mr.Tomislav Šporčić proslavio je zlatnu misu. Na svečanom slavlju koje msgr.Tomislav Šporčić slavi u 75. godini života, sudjelovalo je mnoštvo vjernika, slavljenikova brojna rodbina i tri biskupa mons.mr. Zdenko Križić gospićko-senjski biskup - ordinarij, mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru i mons.mr.Tomislav Rogić šibenski biskup, te 20-tak braće svećenika.

Pročitana je i čestitka kardinala Josipa Bozanića zagrebačkog nadbiskupa. Na svečaanoj misi crkva je bila potpuno ispunjena vjernicima iz Otočca, Ogulina i Senja, a misi su nazočili i župan ličko-senjski dr.Darko Milinović sa suradnicima te zamjenik gradonačelnika Otočca Nenad Janković .

U svojoj homiliji biskup Križić je kazao kako danas imamo pred nama jednog svećenika koji je već 50 godina u Isusovom poslanju. Mnogi od vas, napose nazočnih svećenika, puno bolje poznaju mons.Šporčića od mene, ali u ovom kratkom vremenu od kako sam ga ja upoznao, vidio sam u njemu čovjeka koji se trudi i iskreno želi odgovoriti Isusu na sva njegova spomenuta traženja: i navještaj Božje riječi, i blizina ljudima patnje i molitvena zauzetost za narod. Nitko od svećenika ne može reći da je u svemu savršeno odgovorio tim Isusovbim zahtjevima. Svi mi imamo svoje slabosti, svi mi usfalimo u mnogo čemu u našem poslanju, ali ne smijemo usfaliti u dobroj volji, u želji da budemo Isusu vjerni, u ulaganju određenog truda da ispunimo Isusove zapovjedi. Mislim da večečasnom Tomislavu nitko ne može negirati ba to: dobru volju, želju da bude vjeran i dosljedan u poslanju koje mu je Isus povjerio, kao i trud koji je ulagao u sve gore navedene vrijednosti. Ja mu želim u ime Biskupije izreći iskrenu zahvalnost za 50 godina svećeničkog služenja u našoj Gospićko-sensjkoj biskupiji i prije u Riječkoj nadbiskupiji. Kroz to vrijeme je zasigurno bilo puno radosti, ali nisu nedostajala i trpljenja. Nije ovo trenutak da nabrajamo sve njegove zasluge. One su znane Bogu i to je najvažnije, i zato molimo Gospodina da mu bude nagrada, i što će zasigurno biti - kazao je biskup Križić.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor "Sv.Cecilija" pod vodstvom s.Ljubomire Lešić a za orguljama prof.Branke Bernardi.

Poslije mise upriličeno je predstavljanje knjige "Poziv, poslanje, služenje" 50 godina svećeništva Tomislava Šporčića.

( Galeriju fotografija pogledajte na Facebook stranici župe  )

/ ib /