Krštenje Dore Abramović, XVII. nedjelja kroz godinu

Dana, 30. srpnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu prije podne  bile su dvije Sv. Mise. Mise je predvodio i propovijedao mons. Tomislav Šporčić, župnik.

On je tumačio  evanđelje koje je govorio isto kao prošle nedjelje o temi Kraljestva Božjega. No, prošle nedjelje bila su naglašena svojstva kraljestva Božjega. te je uspoređeno s zrnom gorušice i s kvascem koje se stavlja u tijesto. Tako da i malo kvasca daje novu snagu i kalitetu čitavome tijestu. Zrno gorušoice je najmanje od svega sjemena ali iza tako malog zrna izraste visoko i snažno stablo. Tako iz sjemena Riječi Božje (Kraljestva Božjega) izraste veliko i snažno stablo.

Danas nam se govorilo o tome kako je Kraljestvo Božje kao biser. Kao pronađeno blago za koje se sve žrtvuje. Ono se traži i nema se mira dok se ono ne nađe. Čovjek je spreman sve prodati, sve dati da bi stekao to blago. To je mudrost života. U životu nam se nude mnoge i različite vrijednosti. Nisu sve jednake. Trreba tražiti one najbolje, Treba imati kako kaže još sv. Pismo St. Zavjeta mudro srce. To je ono što i sam Bog nagrađuje. On nam jedito to može i dati. Zato se Bogu prvenstveno trebamo moliti. Trrebamo dobro razlikovati stvari i tražiti ono najvrfednije.

Na Misi u 10 sati imali smo i krštenje djeteta Dore, prvorođene kćeri Ivana Abramovića i Marie r. Ladišić. A kuma je bila Ana Banić. Čestitamo roditeljima i rodbini i molimo i za to novorođenče i novog člana naše župne zajednice.