Predstavljanje knjige s. Dobroslave Mlakić: Majka Marija Krucifiksa Kozulić u Risiki

U utorak, 26. ov. mj. u župnoj crkvi Uznesenja Bl. Dj. Marije (Asumti) u Rijeci bilo je predstavljanje knjige: Majka Marija Krucifiksa Kozulić u Risiki (otok Krk) od autorice s. Dobroslave Mlakić, postulatorice za progrlašenje blaženom Marije Krucifikse Kozulić, osnovateljice Družbe sestara Presvetog Srca Isusova u Rijeci. Knjigu su predstavljali mons.dr. Ivica Petanjak, krčki biskup i mons. dr. Franjo Velčić, generalni vikar krčke biskupije. Prisustvoao je i riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić. Predhodno je bila Sv. Misa koju je predvodio i propovijedao preč. dr. Pavo Juričić, kanonik i profesor na Teologiji u Sarajevu. On je ujedno i postuolator postupka za proglašenje blaženim biskupa Štadlera.  Svečanost je održana u ovoj crkvi jer je Majka Marija Kozulić krštena u ovoj crkvi, 26. rujna 1852. godine kao pripadnica ondašnje župe Uznesenja Bl. Dj. Marije koja je tada bila jedina župna crkva u Rijeci.

Na ovom predstavljanju sudjelovao je veliki broj Družbe  sestara Presvetog Srca Isusova, njihovih prijatelja i znanaca kako iz same Rijeke ali  i šire okolice. Iz Otočca susudjelovale časne sestre Ciprijana, Ljubomira i Judita, a pridružila im se č.s. Celestina iz Gospića. Svojim autom vozio ih je župnik mons. Tomislav Šporčić, koji je koncelebriao na Sv. Misi zajedno s drugim svećenicima te  nazočio predstavljanju knjige. Na kraju knjigu se moglo nabaviti kod č.s. Anite Crnković po promotivnoj cijeni. Ona će danas, 27. rujna predstaviti u njihovom samostanu knjigu o Učeničkom domu za srednju školu koja djeluje već čitavo desetljeće, a ona je ravnateljica tog Doma.  Župnik je pozvao č.s. Dobroslavu da u tjednu  pred Fabijanovo 2018. dođe u Otočac te priredimo i kod nas predstavljanje ove knjige. Ona je to rado obećala. Ona je i zamjenica vrhovne poglavarice č.s. Nives.

/Tš/