Župni oglasi i najave

Nedjelja 22.listopada je i spomen dan pape Sv. Ivana Pavla II. Njegov lik u našoj crkvi imamo na u vitraju prozoru na pročelju naše crkve. Od svih posljednjih nasljednika Sv. Petra na kormilu Crkve ovaj je papa na osobiti način povezan s našim narodom. Tri puta nas je pohodio.  Ustanovio je i našu Gospićko-senjsku biskupiju.

U nedjelju u 19  sati župnik mons. Tomislav Šporčić, Sa svečanom Sv. Misom proslavit obilježit će s župljanima Senja svoju 50. godišnjicu misništva gdje je župnikovao u vremenu od 1986 – 1992. godine.

Ponedjeljak 23.10. je Sv. Ivana Kapistranski, u utorak je Sv. Antun Marija Claret; u četvrtak je Sv. Dimitrije Srijemski, u subotu je Sv. Šimun i Juda , apostoli. U subotu u ponoći počinje se računati zimsko vrijeme.  Stoga će u nedjelju navečer  pa nadalje Sv. Mise  nedjeljom i radnim danom biti u 18 sati.

Nadam se da su svi roditelji koji svoju djecu šalju na vjeronauk u školu i računaju sa sv. sakramentima predali prijavnice za svoju djecu. Oni koji to možda nisu neka što prije to učine ali sve molimo da ono što su obećali i potpisali i za ovu školsku godinu da to i čine s ljubavlju i odgovorno prateći svoju djecu i dolaze na naše nedjeljne župne susrete. Uvijek imajmo na pameti načelo: Kršćanska obitelj dnevno moli i nedjeljom slavi Sv. misu .

Uoči svetkovine Svih svetih poslije večernje mise u 18 sati bit nastavit će se u našoj župnoj crkvi Bogoslužje bdijenja pod nazivom „Svetost pobjeđuje – Holywin“  a potrajat će od 18,30 do 12,00. Predvodit će naše mladi i molitvena zajednice. Pridružimo se!

T i s a k

Novi broj „Glasa Koncila“ donosi: Susret sviju sestrinskih Crkvama u znaku Maajke Božje Fatimkse – Krunica je najjače oružje u rukama Hrvata i Slovenaca;

Antun Štefan, animator misijskog djelovanja u Hrvatskoj: Kakvi svećenici odgajaju misionare;

U Komentaru: Prilika će ostati neiskorištena?

Hrvatski biskupi: Ne podlegnuti zavodljivim i upitnim ponudama;

Reportaža iz Lovrana;

Imamo i drugi tisak. Uzmite i čitajte!!