Primanje Betlehemskog svijeta

Danas, 21. prosinca o.g. pred početak Sv. Mise - zornice u župnoj crkvi u Otočcu župnik mons. Tomislav Šporčić s ministrantima je na svečani način donio Betlehemsko svjetlo pred oltar.  Svjetlo je donešeno iz katedralne crkve Navještenja Marijina u Gospiću.

U Gospić je donešeno iz zagrebačake katedrale. Nakon kratke procesije kroz župnu crkvu s Betlehemskog svijetla upaljena je svijeća koja će goriti do Male ponoćke 24. 12. u 20 sati.

Vjernici Otočca se pozivaju da u tijeku današenjeg, a posebno sutra, 22. 12. o. g. u 17 sati,  kad bude božićna ispovijed, donesu sa sobom lampione koje će upaliti na Betlehemskom svjetlu i ponijeti svojim kućama.

Preporučamo i drugim župama Otočkog dekanata da donesu Betlehemsko svjetlo i u svoje župne crkve.

/Tš/