Pobožnost Križanog Puta na Veliki petak

Na Velki petak prije Obreda Velikog petka u crkvi bila je pobožnost Križnog Puta na Fortici. Pobožnost je predvodio župnik mons.Tomislav Šporčić. S čitanjem tekstova uiljučili su se: Milan Gomerčić, Ivan Gomerčić i Mateja Posavi.
Tekst Križnog Puta čitan je ih knjižice Vice Blekića u kojem su naglašena razmatranja o obitelji. A isti Križni Put molio se kod pohoda Hrvatskoj pape Benedikta XVI. u Zagrebu, 5. lipnja 2011. Na pobožnosti je sudjelovao veći broj župljana. Većina je nakon Križnog Puta bila i na Obredima Velikog petka.

Fortica u Otočcu je osobito mjesto pobožnosti od davne prošlosti. Želimo da ona to bude i danas kad imamo sreću da je tako prikladno i dostojno uređeno s monumentalnim postajama Križnog Puta, te uređenom kapelicom Sedam žalosti Gospe žalosne. Okoliš je također osobito lijep po samoj prirodi ali i doličnom uređenju.

( Tš)