Nove klupe u pokrajnim kapelicama župne crkve

Danas, 25. svibnja 2018.  postavljene su nove klupe u pokrajne kapelice župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu.

Nove klupe od jednakog drva (parena bukovina) te jednakog stila i forme izrađene su za sve pokrajne kapelice u kojima su do sada bile stare,i dvodjelne klupe  (u jednom redu) koje su nakon Domovinskog rata bile postavljene u jednoj od glavnih lađa crkve. Bile su stare i klimave te nejednake.

No, ipak su služile kad nije bilo boljih. Zahvaljujući sufinanciranju našega Grada Otočca mogli smo naručiti i izrdu ovih kod istog stolara g. Mladena Cvitkovića (Stolarija "Majstorina") koji je 2007. također  izradio klupe za središnju lađu. Izradili smo prilagođene klupe za članove Pjevačkog zbora u kapelici Sv. Nikole.   Sada je sve ujednačeno i svrsihodno. Drago nam je da su klupe postavljene pred Svetkovinu Presvetog Trojstva koja je i proslava zaštitnika naše župe. Radujemo se svakom dolasku u našu crkvu, a osobito će nas radovati da s molitvom, slušanjem Božje Riječi te slavljem Isusa u Presvetoj Euharistiji koristite prostore i čitavi namještaj u kući Božjoj - našoj župnoj crkvi Presvetog Trojstva.

(Tš)