Misa za Domovinu i pale branitelje

Danas, 5.kolovoza se poklopila nedjeljna mala misa u 8,30 sati s misom za Domovinu i za pale branitelje, a sve povodom VRA Oluja, Dana hrvatskih branitelja i Dana domovinske zahvalnosti. Misu je predvodio župnik mons. Tomislav Šporčić u koncelebraciji s don Jurom Ladišićem.

Biblija nam potvrđuje kako je put u slobodu zahtjevan. Kako za slobodu treba podnijeti mnoge napore i žrtve. Kako treba prijeći  preko mnogih zapreka, preko „mora crvenog“.., kroz opasnu pustinju, kroz muku gladi i žeđi… I kako put u slobodu traži veliku hrabrost, ustrajnost i zajedništvo putnika i vođa. Put u slobodu traži nadasve, čvrstu vjeru da je sloboda dragocjeni „dar u kom sva blaga Višnji nam Bog je do!“ I da stoga za taj dar Slobode treba biti Bogu zahvalan. Da dar slobode treba istinski prihvatiti, da ga treba čuvati i braniti. Da Slobodu u slobodi treba znati i htjeti živjeti. A to je nadasve zahtjevan i odgovoran zadatak i sveta obveza .., za svakoga.

Misu su nazočili predstavnici Grada Otočca, policije, braniteljskih udruga te ostaloga vjernog naroda.

(ib)