Pohod nadbiskupa i metropolite đakovačko-osječkog mons. dr. Đure Hranića

U utorak, 4. rujna o. g. u pratnji mr. preč. Lina Zohila, župnika u Vrsaru (Istra), nadbiskup i metropolita dakovačko-osječki pohodio je župnika i dekana u Otočcu mons. Tomislava Šporčića. Bilo je to na putu prema Dalmaciji. Nadbiskup i preč. Lino najprije su pogledali župnu crkvu Presv. Trojstva te su se zatim kraće zadržali kod Župnika u župnom stanu. Župnik ih je informirao o poslijeratnoj obnovi crkve nakon što je u Domovinskom ratu bila teško demolirana i obrušena. Razgovarali smo i o pripremama na odlazak naših vjernika i vjernika iz Đakova i Istre u Solin na III. Nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, 15. i 16. rujna o.g., o hodočašću na Udbinu i drugo. Nadbiskupa i preč. Lina posebno je zanimalo koliko se župljani služe katoličkim tiskom. Župnik im je posebno istaknuo relativno dobro služenje s pastoralno-.liturgijskim listićem "Živo vrelo" . Na povratku iz Dalmacije 7. rujna oni su navratili ponovno u Otočac, a župnik im je za uspomenu poklonio knjigu o svojoj 50. godišnjici misništva "Poziv, poslanje i služenje".