Blagoslov obnovljenog zvona i proslava Sv. Mihovila u Ramljanima

U subotu, 29. rujna 2018. u 16,30 sati u župnoj crkvi Sv. Mihovila u Raamljanima upriličena je svečanost blagslova obnovljenog zvona te ujedno proslavljen zaštitnik župe Sv. Mihovil. Obred blagoslova zvona i Sv. Misu predvodio je župnik i dekan otočki mons. Tomislav u zajedništvu župnika Sinca, Ramljana i Čanka vlč. Andrije Kekića. Pjevanje je predvodila uz pratnju orgulja Anamarija Jurković, a uz sudjelovanje članova KUD-a iz Ličkog Lešća i drugih. Predvoditelj slavlja mons. Šporčiću homiliji je istaknauo Sv. Mihovila kao branitelja Božje časti i veličine. Ime Mihael upravo značai: Tko je kao Bog? I mi kao vjernici u tom vidu trebamao se zalagati čitavim svojim bićem i svakodnevnim ponašanjem. Naša molitva Gospodinu najbolji je primjer i priprema za svjedočanstvo vjere svojoj obitelji i svima u našem okruženju. Za molitvu se traži sabranost a više puta i odvažnost. Roditelj treba sklopiti ruke u svojoj obitelji, pred svojom djecom i u zajedništvu s njima. A još je nabolje ako to zajedno čine otac i majka. U našoj javnosti moramo biti hrabri pokazivati svoju vjeru. To će pomoći i drugima da se odvaže. Često smo napastovani da molitvu zamjenimo našom užurbanošću i birgom za druge stvari su potrebne ali sve će doći na red i bit ćemo zadovoljniji ako i te brige nosimo s Gospodinom. Tako se trebamo utjecati svetim arhanđelima za jakost da se tako ponašamo, ali ako osjetimo slabost i često puta duhovnu bolest da tražimo od Gospodina lijek po zagovoru Sv. Gabrijela i Sv. Rafaela.

Nakon Sv. mise kod crkve bilo je počašaćenje i druženje uz pjevanje KUD-a iz Ličkog Lešća. Bilo je radosno raspoloženje koje je potrajalo do sumraka kad je trebalo poći svojim kućama, a ostala je želja da ovakvih slavlja bude češće.