Susret pripravnika za Sv. Potvrdu

Susret pripravnika za Svetu Potvrdu iz župa Otočkog dekanata U subotu, 10. studenog 2018. u župi Presvetog Trojstva u Otočcu od 10 – 16 sati održan je susret pripravnika za Sv. Krizmu. Susret je organizirao povjerenik za mlade u Gospićko-senjske biskupije preč. Josip Šimatović. A na susretu su sudjelovali pripravnici iz Otočca, Senja, L. Lešća, Prozora, Sinca, Ramljana i Čanka. Svih zajedno bilo je 85 pripravnika. To su oni koji su izabrali da ovaj dan budu zajedno. Vjerujem da bi i drugima zanimljivo i koristno. A program za njih je vodio don Mihovil Kurkut, salezijanac iz Zagreba uz pomoć trojce studenata također iz Zagreba. Program je bio razigran, pun smijeha i mladenačke radosti. Ali i ozbiljnog sudjelovanja u slušanju Božje riječi koje su vjerujemo odjekivale u duši svakog sudionika. Nitko nije mogao biti nezainteresiran i pospan. Vrhunac u svakom slučaju bila je Sv. Misa koju je predvodio također don Kurkut. Lijepo bi bilo ako bi ovoliko nekom drugom zgodom mogli okupiti one nešto starije iz Srednje škole ili od studijskih godina. Ne vjerujem da bi to bilo nemoguće.