Blagdan Svete obitelji u župi Otočac

U nedjelju, 29. ov. mj. slavili smo u zajedništvu s vjernicima u čitavoj Crkvi. Kao i redovito imali smo tri Sv. Mise. Iako je vrijeme bilo prohladno to se nije odrazilo na uobičajeni dolazak vjernika na Sv. Mise. Božićno vrijeme u kojem smo započeli i blagoslov kuća na svoj način daje još veći poticaj slavlju nedjelje Sv. Mise. Pjevali su redoviti pjevači, a to su dječji zbor "Anđeli", župni zbog "Sv. Cecilija" te zbor mladih "Trinitas".

Župnik je propovijedao o obitelji i obiteljskim vrijednostima. Obitelj je stvarnost kroz koju čovjek izrasta u čovjeka. I to traje cijeli život. Čovjek trajno raste i trajno treba obitelj. Unutar obitelji čovjek se nalazi i prepoznaje kao čovjek. Sve su druge zajednice samo slika obitelji i po njoj ona nije nešto prolazno nego nešto preko čega se dolazi do iskustva samoga Boga. Obitelj je mjesto ljubavi i zajedništva. U njoj se događa prvo iskustvo ljubavi i nadanja. Sretna obitelj otvara čovjeku optimističan pogled na budućnost. Obitelj Isusa, Marije i Josipa uzor je izvanredne ljudske odgovornosti. Ona nam pokazuje  da se iz apslolutne nužnosti krvnog srodstva i tjelesne povezanosti, koje se ne smije relativizirati, uspostavlja fundamentalna sloboda svakog bića pred Bogom.