Župnik sa suradnicima proslavio imendan

Svečanim prijemom u pastoralnom centru Župe Otočac, mons.mr. Tomislav Šporčić otočki župnik i dekan proslavio je svoj imendan i blagdan sv.Tome Apostola. Prije svečanog prijema služena je sveta misa u župnoj crkvi.

U Pastoralnom centru župnik je pozdravio sve okupljene, zahvalio se svima na odazivu i čestitkama povodom imendana, te ukratko se osvrnuo na život sv.Tome Apostola i kazao kako je imendansko slavlje prigoda za zajedništvo i povezanost. Dodao je da se ime dobije na krštenju prema imenu nekog sveca ili svetice kao nebeskog zaštitnika. „Iza svakog imena stoji život jedne osobe pa je čovjek upućen na mnoge susrete, zadatke, povezanosti i odgovornosti. Samim krštenjem ucijepljeni smo u Isusa Krista te smo postali dio tog Mističnog tijela Kristova. Njegova nas krv povezuje. Slavljem imendana podsjećamo se na tu povezanost kao i na trajnu svijest o upućenosti jednih na druge kao na suputnike i supatnike u životnom hodu“ kazao je monsinjor Šporčić.

Na slavlju su bili i svećenici don Jure Ladišić i vlč.Andrija Kekić, te č.s.Gema.

(ib)