Proslava XVIII. nedjelje kroz godinu

U nedjelju, 2. kolovoza 2020. - XVIII. nedjelje kroz godinu u Otočcu smo slavili dvije Sv. Mise.

Prva je bila u 8,30  a druga u 10 sati. Toplo vrijeme potaknulo je većinu da dođu na misu što ranije.Tako je u 8,30 sati bilo znatno više vjernika na sv. Misi nego li u 10 sati.

Na prvoj misi pjevalo je Dječji zbor "Anđeli" , a u 10 sati župni zbor "Sv. Cecilija".

Prvu misu je predvodio i propovijedao sam župnik a na drugoj misi je koncelebrirao vlč. Mirko Režek, župnik u Komarevu (Sisačka biskupija). On je na ovoj Misi i propovijedao.

Današnje evanđelje je donosilo Isusovo čudo umnažanja kruha. Župnik je naglasio čudo koje se događa po Božjoj milosti onda kad se čovjek mijenja u svome srcu te postaje darežljiv, sposoban dijeliti s drugima ono što ima. S tim u vezi citirao je riječi proroka Ezekiela. "Izvadit ću iz tijela vašega srce kameno i dat ću vam srce od mesa". S tim u vezi ponovio je misao pape Sv. Ivana Pavala II. koji je rekao: Nitko nije toliko siromašanda ne bi imao što dati. I nitko nije toliko bogat da ne bi mogao ništa primiti".