Treća nedjelja došašća - Nedjelja Caritasa - Blagdan sv. Lucije

Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić. Na početku svete mise bila je recitacija 3.adventskoj svijeći.

- Danas je nedjelja radujte se, 3.nedjelja Došašća, ujedno i nedjelja Caritasa. Danas se organizira prikupljanje darova za siromašne osobe i obitelji. Mi imamo desetak obitelji koji su prijavljeni u biskupijski  Caritas. Crkva nije crkva u zraku nego konkretni ljudi i osobe. I u našoj župi treba imati ime i prezime za određene stvari, uvijek treba osoba. Čovjek je taj koji treba biti Božji suradnik, nije važno čiji je i kakav je, jeli dobar ili ne, jedno je biti poslanik ili biti svjetlo. Nije kršćanin samo kršćanin jer je to njegova služba, to je njegovo poslanje biti svjedok. I kada bi bili više svjedoci bilo bi nam bolje. Sveti Ivan je bio glas u pustinji koji je govorio pripravite put Gospodinu, kazao je propovjednik.

Euharistijsko slavlje animirala je orguljašica prof. Branka Bernardi.

(ib)