Treći dan priprave za blagdan Fabijanove

Na treći dan priprave za blagdan Fabijanove večernju svetu misu u 18,00 sati predvodio je fra Jure Marčinković župnik u Kompolju u zajedništvu s vlč. Milom Rajkovićem župnikom u Švici i našim župnikom mons.Tomislavom Šporčićem.

U svojoj homiliji fra Jure je kazao: Svi mi vidimo u našem životu da smo primili različite darove istog Boga, svi smo u jednom duhu i jedno tijelo kršteni. Mi smo kao kršćani jedno tijelo u Kristu, jedna crkva. Različititi su darovi a jedno smo u Kristu i zato moramo iskoristiti darove koje nam je dao Duh Sveti. Sve te dobivene darove moramo iskoristiti u župama, obitelji. Svi mi moramo biti desna ruku svećeniku, i sve potrošeno vrijeme je blagoslovljeno vrijeme. Sve što uradimo dobro i zlo se sliva i ostaje. Ako nema ništa poslije ovog života onda smo jad i bijeda i bolje da se nismo ni rodili. Mi vjerujemo da ćemo uskrsnuti s Isusom Kristu. Činimo jedni drugima dobro jer će nas Bog pitati jesmo li činili dobro. Uvijek trebamo tražiti od Boga oproštenja i dobiti ćemo. Budimo svjesni da smo kršćani, i budimo ponosni da možemo pomoći drugima. Bolje je davati nego primati.

Euharistijsko slavlje animirao je zbor sv.Cecilije predvođen orguljašicom prof.Brankom Bernardom i s. Ljubomirom Lešić.

I.B.