Nedjelja Riječi Gospodnje

Središnju svetu misu u 11,00 sati služio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

Današnju 3.nedjelju kroz godinu papa Franjo je proglasio Nedjeljom Riječi Gospodnje. U prošlo se nije previše naglašavala Riječ Božja, svećenik koji je propovijedao nije propovijedao čitanu Riječ Božju iz Evanđelja. Temeljna misao mora biti vezana za Riječ Evnđelja kojeg je II. Vatikanski koncil propisao. Svi smo slabi ljudi i potrebna je više puta korekcija. Svi nešto pišemo i moramo biti pažljivi što pišemo. Mi svoj godišnjak Vrilo izdajemo već 18 godina, Mostovi u Slunju se izdaju već 40 godina, Zov u Ogulinu je prestao s izdavanjem, Svjetionik u Senju izdaje se i dalje. Mnogi ne bi znali što se dešava u crkvi i Otočcu da nije našeg Vrila. Crkva je pozvana da propovijeda Riječ Božju na različite načine, a u Otočcu ima puno ljudi koji znaju i mogu napisat i zato mladi učite se pisati. Danas se samo čita preko mobitela i portala, zato mi imamo puno suradnika koji pišu, hoće i mogu. O mnogu čemu smo mi invalidi i u čemu griješimo. Dobar dio ljudi su vjernici i katolici a nisu u Crkvi. Zašto smo mi nekada ručak imali "jači" bilo je meso, zato što smo se pogostili poslije slušanja Riječi Božje, crkva je svečana i iz nutra i iz vana. I glazba se razvila u Crkvi jer se Bogu trebalo pjevati najljepše. Zato promovirajmo Božju Riječ u našoj sredini.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecije predvođen s.Ljubomirom Lešić  a za orguljama prof.Branka Bernaddi.

/ib/