Četvrta nedjelja kroz godinu

Središnju svetu misu u 11,00 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

Što je globalizacija? Cijeli svijet postaje jedno selo. Kakvu ulogu u tom selu ima Bog, Isus Krist. Boga se želi odstraniti, strmoglaviti. Čini nam se da svijet danas želi odstraniti Božje ime, većina će reći da vjeruje u Boga. Mnogi kažu da vjeruju u Boga, a ne žive Boga. I danas nećete naći čovjeka da ne vjeruje u nikakvog Boga. Mi smo  jedna mala grupa vjernika, mase neće moći nositi ideju kršćanstva. Treba drugačije živjeti, treba se promijeniti. Ljudi žive vjeru ako zatreba, biti vjernik je nešto zahtjevno, i kad se ustaneš i kad ideš spavati, i kad ideš raditi i kada si pred zidom i neznaš što dalje. Mi danas ništa ne znamo, pred zidom smo, kršanski  život nam daje svijetlo. Svjetlo pobjeđuje, ono je znak života, budućnosti, mi danas koda tonemo pod ovim kovidom. Danas je danas glavna tema bolest, kovid, maske. Europa se pomalo odriče Isusova imena, tragika današnjeg je svijeta što odstranjujemo Isusa iz današnjeg života. Samo se bojimo vanjskoga, zdravlje, i borimo se za zdravlje a na koncu prije ili kasnije ćemo umrijeti. Mi se bojimo i svoje sjene a ne samo korone. Živimo po vjeri i to je budućnost.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilija a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

/ib/