Druga korizmena nedjelja
Prije mise u 10,30 sati bila je pobožnost Križnog puta koje je predvodila vjeroučiteljica Tina Košćak.
Središnju svetu misu u 11,00 sati predvodio je mons. Tomislav Šporčić.
Naš kršćanski život je jedno putovanje, po krštenju smo postali djeca Božja. Roditi se a ne razvijati se je tragedija, a u kršćanskom svijetu vrijeme korizme je kršćanski napredak, razvijanje. Božja riječ je ta kojom se borimo od napasnika. Gospodinu svome se klanjaj i njemu jedinome služi. Mi kao vjernici moramo slušati Božju riječ, a i prije nego primamo krštenje. Prije krštenja djeteta pripremamo roditelje za krštenje djece. Mozak ne pamti ako ne uključimo volju, nema hoda naprijed ako ne slušamo Božju riječ, ostajemo zakržljali. Ne smijemo kršiti Božje zakone, danas se iskrivljuje ljudska narav. Mi moramo težiti tome da vidimo Božje lice, a neki i Božju blizinu. Bog putuje s nama i idemo prema Jeruzalemu, tamo će se vidjeti Božje lice. Moramo se suočiti sa križem, umiranjem, nepravdom da bi došli do Božjega lica.
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilija.
/ib/