Liturgijska proslava II. korizmene nedjelje u Otočcu

U nedjelju, 13. ožujka 2022. u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva - Otočac slavili smo, po ustaljenom redu mise u 9 i 11 sati. Jutro je bilo posebno hladno, među najhladnijima u Hrvatskoj. Nadamo se toplijem i prikladnom vremenu.Vjerojatno je neke to spriječilo da dođu na misu.

Na prvoj misi od vjeroučenika većina su bili  kandidati za prvu pričest. No, nisu bili svi. Grupa pjevača je redovito najvrednija.

Na drugoj misi su kandidati za krizmu. Pozivamo i druge  zajedno s njihovim roditeljima da budu redoviti.

Župni pjevači pripremljeno i svečano su predvodili pjevanje.

U oglasima smo posebno naglasili blagdan Sv. Josipa, zaručnika Bl. Dj. Marije koji se slavi iduće subote, 19. ov. mj. Pozivamo sve, ali posebno očeve. Taj dan proslavit ćemo Dan očeva. Svečanu svetu misu imat ćemo u 18 sati u župnoj  crkvi, prije podne u 10 sati imat ćemo misu u kapeli Sv. Josipa na Gornjoj Dubravi.

U homiliji je župnik nastojao što bolje protumačiti evanđelje po evanđelisti Luki koji opisuje događaj Isusova preobraženja.