Liturgijska proslava IV. korizmene nedjelje u crkvi Presvetog Trojstva - Otočac

Ovo je središnja nedjelja u vremenu korizme. I sami župljani su to na svoj način pokazali svojom većom prisutnošću na misama.  Posebno posjećena bila je misa u 9 sati. Naime, na tu misu  posebno smo pozvali roditelje ovogodišnjih prvopričesnika. S njima smo  poslije mise imali posebni sastanak i dogovor oko pripreme za ovu svečanost.

Župnik je u homiliji, a posebno roditeljima naglasio da je u pripremi za prvu pričest  ujedno i priprema za prvu ispovijed. Pričest kao i ispovijed su zasebni sakramenti. Da bi djeca dobro shvatila i prihvatila sakrament ispovijedi trebaju najprije vidjeti primjer i pouku od svojih roditelja. Pred nama je blagdan Uskrsa koji se spominje i u jednoj od pet crkvenih zapovijedi. U godini se najmanje jedanput ispovijedi i o Uskrsu pričesti. Tekst evanđelja koji se danas u liturgiji donosio govorio je o dobrome ocu koji prima izgubljenog sina,

te o pozivu da se oprašta i prihvaća. Stariji sin koji je bio uvijek s Ocem to nije htio učiniti. Nije bio sposoban to učiniti, jer

iako je uvijek bio u očevoj blizini njegovo srce bilo je daleko od Njega. Stoga je ostao tako daleko i od brata kojemu je toliko zavidan što ga je Otac primio. I ovdje se itekako ponavlja ona ista i jedina stalna zapovijed "Ljubiti Boga i bližnjega".Ona se postavlja svima koji se žele krstiti ili traže krštenje za svoje dijete.

Nakon propovijedi na misi u 11 sati župnik je krstio Bruna, drugo dijete Steve Vlaisavljevića i Ivane r. Orešković koji će u obredu krštenja reći da su svjesni te temeljne zapovijedi i tog zadatka koji se od njih traže u tijeku odgoja svojeg djeteta. Kumovao je Danijel Pećarić. Čestitamo roditeljima, rodbini i prijateljima.

Dobra priprava za ovu nedjelju bio je blagdan Gospodinova navještenja - Blagovijesti koji smo slavili u petak 25. ožujka u crkvi

Majke Božje u Poljicima i večernju misu u župnoj crkvi.