Svečanost krštenja Jana Šporčića
U subotu, 9. travnja 2022. uoči nedjelje muke Gospodnje - Cvjetnice na misi u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva slavili smo krštenje Jana Šporčića, drugog djeteta Daria Šporčića i Ane r. Javor. Kumovali su Davor i Josipa Podnar. Na svečanosti sudjelovao je veliki broj rodbine i prijatelja s očeve i majčine strane.  Čestitamo roditeljima i kumovima! Bili su i ministranti, sinovi očevog brata Danijela. Ali i veći bilo je i druge malene djece. Bio je to jedinstven sastav.

Župnik je u homiliji naglasio potrebu rasta u vjeri. Ne smijemo ostati uvijek isti. Pokora znači početi uvijek s novim. Ako ne napredujemo, nazadujemo. I Isus je od svojih suvremenika tražio taj rast u vjeri. Mnogi, nažalost dobro započnu ali se brzo umore te postaju hladni, te pomalo odustaju i od onoga što su imali. Farizeji su nažalost u Isusovo vrijeme zauzeli stav potpune protivnosti Isusu te su ga, kako kaže današnje evanđelje htjeli ubiti. Kajfa će reći "Bolje je da jedan čovjek umre nego da sav narod strada. Time je on i nesvjesno izrekao proročku riječ. Isus je i došao da dade svoje život kao otkupninu za mnoge. To Isusovo predanje slavimo posebno ovih dana, ali to je glavni sadržaj naše vjere i tijeku čitave liturgijske godine.