Zidanje i obnova ogradnih zidova župnog vrta i župne crkve u Otočcu

Pred mjesec i pol dana obrušili su se stari kameni zidovi župnog vrta koji se nadovezuju na sam okoliš crkve. Bilo je pitanje kako i tko će to ponovno zidati. Zidove koji  su se obrušili  imali su oko 35 m2.Tražili smo više majstora iako je takvih premalo. Neki su rekli da to ne bi mogli završiti čitavo ljeto. Drugi su preuzeli već druge obaveze i teško bi bilo dočekati kad bi to mogli raditi. No, posao je preuzeo g. Ive Biondić (Pitur) iz Poljica u Otočcu.  On je to u rekordnom vremenu uzidao i neke dijelove učvrstio i vrlo dobro uklopio novi dio uz dosadašnji dio zida. Sam je sebi antrogario. Potrebno je to istaknuti da je  preuzeo i odradio veći dio kao volonter i s nakanom da pomogne crkvu pod financijskim vidom.

Srdačno zahvaljujemo!

Osim ovih zidova u mjesecu lipnju o. g. još smo jedan dio crkvenog okoliša uredili, a to su nasadi  živice na dijelu crkvenog prostora i Gačanskog parka koji se nadovezuje na zapadni dio župnog stana, a na kojem prostoru je stajala stara, zahrđala i obrušena žičana ograda.Ovaj dio preuzeo i uredio je Grad Otočac uz poticaj i organizaciju gradonačelnika g. Gorana Bukovca. Zahvaljujemo Gradu i Gradonačelniku!