SLAVLJE SV. MIHOVILA U DABRU

Župna svetkovina Sv. Mihovila u Dabru proslavljena je poslijepodnevnom sv. misom, koju je predvodio novi župnik mons. Marinko Miličević, u koncelebraciji s mons. Tomislavom Šporčićem. Crkva je bila ispunjena vjernicima, koji na tradicionalno okupljanje toga dana dolaze odasvud u svoje rodno mjesto. Misno pjevanje vodio je bogoslov Kristijan Pajdaković.

U propovijedi je župnik istaknuo svu trojicu svetih Arkanđela, kojima se imena spominju u Sv. Pismu - Mihaela, Gabriela i Rafaela, te ih povezao s trima bogoslovnim krjepostima - vjerom, nadom i ljubavlju. Narav anđela je takva da nas čuvaju, ali također da nam komuniciraju Božji život i blizinu. Oni su Božji glasnici. Neprestano uživaju Božju blizinu i baš zato što su tako blizu Bogu mogu biti također i vrlo blizu čovjeku, posvijestio je mons. Marinko te dodao kako u današnjem sveopćem zaboravu na Boga, anđeli čovjeka vraćaju Bogu, dakle pomažu nam da ne zaboravima odakle smo došli i kamo idemo.

(Opširniju vijest pročitajte u kategoriji Svetkovine.)