ŽUPNE OBAVIJESTI - 5.2.2023.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 5.2.2023. – Dan života

1. Danas je 5. nedjelja „kroz godinu” – Dan života… U ovom tjednu su i dva važna blagdan – u petak je Bl. Alojzije Stepinac a u subotu Gospa Lurdska - to je također Svjetski dan bolestnika
    Na večernjoj sv. misi bit će i molitva za SVE BOLESTNE ŽUPLJANE, a oni koji osjećaju potrebu moći će poslije mise primiti sakrament Bolestničkog pomazanja.
  1. Dekanatsko HODOČAŠĆE u KRAŠIĆ, u povodu 25. obljetnice beatifikacije našega svetog Blaženika Alojzija Stepinca, planiramo za subotu 25. veljače. Nakon programa u Krašiću slijedi ručak u Karlovcu pa pohod u nacionalno svetište Sv. Josipa u Karlovcu. Cijena je 35 eura za odrasle, a za djecu i krizmanike 20 €. Uplata je odmah kod prijave!
  1. TEČAJ ZA BRAK za zaručnike našega dekanata održat će se u Otočcu 16.-18. veljače. Pozivamo mladence da se prijave što prije.
  1. SLAVLJA Prve pričesti i Krizme u našoj župi bit će 21. svibnja (Prva pričest), a na svetkovinu Presvetoga Trojstva 4. lipnja slavlje sakramenta Krizme! Kandidatima slijedi bliža priprava za sakramente. Roditeljima posvjećujemo važnost zajedničkog obiteljskog dolaska na sv. misu…!
  1. KATOLIČKI TISAK: Imamo redoviti katolički tjednik Glasa Koncila – evo naglasak samo na nekoliko koristnih i zanimljivih tema:

☻ Švedska je apsolutni prvak u uporabi obnovljivih izvora sa 60% energije iz prirode. A gdje je Hrvatska? Zanimljivo, iza nas je čak i Njemačka itd...;

☻ U 100 % hrvatskom i katoličkom mjestu kod Trilja netko je prošli tjedan razbio Stepinčev kip ispred crkve! Kome smeta Bl. Alojzije...?;

☻ Papa Franjo u Kongu je žestoko kritizirao kolonijalno izrabljivanje Afrike. Dosad nikada u povijesti ni jedan papa nije izgovorio takve riječi – ne samo o iskorištavanju prirodnih resursa nego i ljudi. Afrikanci su oduševljeno slušali papine riječi, koje su prenijeli svi svjetski mediji...;

☻ Nakon tri napada na katoličke crkve i vjernike u tri europske zemlje u zadnjem tjednu siječnja, mnogi se šokirani pitaju što se to u Europi događa. Međutim, taj je fenomen u stalnom porastu…!

☻ Kako je austrijski fotoreporter i slobodni zidar Erich Lessing uspio pored jugoslavenske milicije u siječnju 1953. ući u Krašić i posjetiti Stepinca...;

☻ itd. - uzmite i čitajte - za manje od 2 eura tjedno! Tko čita, bolje vidi!

1. Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ - sadrži nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje ter tjedni raspored svetih misa s pripjevom psalma - to je dnevni biblijski SMS (Samo Meni S neba) - kao i nekoliko glavnih obavijesti. Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više komada (jer jedan možete stalno nositi sa sobom ili pak dati nekome!).