ŽUPNE OBAVIJESTI - 19.2.2023.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 19.2.2023.

1)   Danas je 7. nedjelja „kroz godinu”… U ovom tjednu je Čista srijeda - Pepelnica, početak Korizme odnosno Vazmenog ciklusa liturgijske godine. Korizma je posebno milostno, ali i pokorničko vrijeme kada odrasli vjernici imaju obvezu posta i nemrsa na Pepelnicu i Veliki petak, a nemrs petkom. Petkom će redovito prije večernje mise biti i pobožnost Križnoga puta.

2)   Dekanatsko HODOČAŠĆE u KRAŠIĆ, u povodu 25. obljetnice beatifikacije našega svetog Blaženika Alojzija Stepinca, planiramo za subotu 25. veljače. Nakon programa u Krašiću slijedi ručak u Karlovcu pa pohod u nacionalno svetište Sv. Josipa u Karlovcu. Cijena je 35 eura za odrasle, a za djecu i krizmanike 20 € - u cijenu je uključen i ručak. Prijave su još samo danas, a uplata je odmah! Polazak je u 8,00 s. ispred crkve.

3)   ZA PRVOPRIČESTNIKE je od 1. korizmene nedjelje (sljedeća nedjelja) OBVEZNA MISA u 9,00 s., a nakon mise je KATEHEZA bliže priprave.

4)   Dobili smo novo izdanje knjige ALOJZIJE STEPINAC – velikan duha i vjere. Knjižicu preporučujemo svima koji žele istinski upoznati našega Blaženika, a posebno hodočasnicima u Krašić. Cijena knjižice je 5,00 €.

5)   KATOLIČKI TISAK: Stigao je mjesečnik Živo vrelo, kao i redoviti katolički tjednik Glasa Koncila – evo izbor nekoliko koristnih i zanimljivih tema:

☻ Četiri dana nakon Stepinčeva papa Franjo je za nadbiskupa koadjutora u Zagrebu imenovao biskupa Kutlešu koji ima isto geslo kao i Bl. Stepinac, ali ništa nije slučajno – pročitajte Bozanićev i Kutlešin govor…;

☻ U posljednjih trideset godina nigdje u svijetu nisu u jednom tjednu osuđeni na zatvor jedan biskup, pet svećenika i dva bogoslova. To se dogodilo u Nikaragvi – pročitajte zašto…;

Papa Franjo šokirao je sve političare i diplomate otvorenom izjavom kako smatra da rat u Ukrajini neće brzo završiti – pročitajte zašto...;

Tko želi progutati plastičnu bankovnu karticu? Nitko! Nažalost, čovjek proguta prosječno PET grama plastike tjedno – pročitajte kako…;

☻ Jedna liječnica opisuje što je doživjela na jednom vjenčanju i pita se zašto svećenici dopuštaju golotinju u crkvi i zašto vjernici nemaju svijest o potrebi doličnog odijevanja u crkvi...;

☻ itd. - uzmite i čitajte - za manje od 2 eura tjedno! Tko čita, bolje vidi!

6)   Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On sadrži nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje ter tjedni raspored svetih misa s pripjevom psalma, kao i nekoliko glavnih obavijesti. Pripjev psalma nam je također dnevni biblijski SMS (Samo Meni S neba). Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više primjeraka (jer jedan možete stalno nositi sa sobom ili pak dati nekome!).

7) Vjernici su ugodno iznenađeni što se stalno CRKVA GRIJE. Ali neki su, na naše iznenađenje, pitali mogu li dati doprinos, tj. pomoć za grijanje… pa eto oglašavamo da je to moguće – tko god želi može, koliko može…!
HVALA dosadašnjim darovateljima!