NEDJELJA, 3. KORIZMENA, 12.3.2023.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 12.3.2023.

1. Danas je 3. nedjelja u Korizmi… - došli smo do sredine "korizmenog hoda"… Ova nedjelja početak je Tjedna solidarnosti s Crkvom i narodom u BiH. Petkom je redovito prije večernje mise Križni put… U sljedeću nedjelju kalendarski 'pada' blagdan Sv. Josipa, ali nedjelja ima prednost pa se blagdan prenosi na ponedjeljak, 20. ožujka.
  1. PRVOPRIČESTNICI i KRIZMANICI imaju nedjeljnu MISU kao OBVEZU – prvopričestnici u 9,00 s., a krizmanici u 18,00 s. - jer 2. polugodište je vrijeme bliže priprave za slavlje sakramenata. KRIZMANICI danas u 16,00 s. u dvorani Pastoralnog centra imaju susret s ekipom mladih iz Zagreba - NANOVO ROĐENI.

1. Knjigu ALOJZIJE STEPINAC – velikan duha i vjere preporučujemo svima koji žele istinski upoznati našega Blaženika. Nema logike zalagati se za proglašenje svetim čovjeka o kojemu narod pojma nema. U knjižici su sažeto opisane sve Blaženikove vrline. Cijena, s prilogom, je 5,00 €.
  1. KATOLIČKI TISAK: Došao je mjesečnik Glasnik SIiM ter redoviti katolički tjednik Glas Koncila – iz njega izdvajamo nekoliko koristnih i zanimljivih tema:

☻ U vijestima je stalno govor kako su ljudi stradali u potresu na Banovini ogorčeni, ljuti itd., ali da su puni dobrote, zahvalnosti, strpljenja, poniznosti i dostojanstva - svjedoči psihoterapeutkinja koja im pomaže; je li moguće?;

☻ Jedna znanstvena studija upozorava kako cijepljenje protiv tzv. covida povećava rizik za pojavu mnogih tegoba i bolesti - piše dr. Valerije Vrček…;

☻ Jeste li ikada čuli da "jezik ima moć liječiti"...  o tome i o važnosti čitanja Biblije govori doktorica hrvatskoga jezika i književnosti…;

☻ U medijima se često hvali tzv. umjetna inteligencija – pročitajte kako moćnici njome manipuliraju i kako ljudi olako nasjedaju na lažne vijesti…;

☻ Dvostruki doktor znanosti, svećenik i profesor Josip Mužić u novoj knjizi piše o ukazanju Majke Božje u malom mjestu blizu Karlovca 1951. g.; itd.

Uzmite i čitajte - NE trebate gledati CIJENU - tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE što je na stolu! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

5. Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On sadrži nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje ter tjedni raspored svetih misa s pripjevom psalma, kao i nekoliko glavnih obavijesti. Pripjev psalma nam je također dnevni biblijski SMS (Samo Meni S neba). Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više primjeraka (jer jedan možete stalno nositi sa sobom ili pak dati nekome!).

6. Zahvaljujemo vjernicima koji su dali prilog za grijanje crkve. Dosad smo potrošili ŠEST kubika DRVA i oko 7.000 € za LOŽ-ulje. Za grijanje crkve u buduće se skuplja milostinja i na MISI ČETVRTKOM.

1. Na oglasnoj ploči je i popis DOBROČINITELJA NAŠE ŽUPE u veljači. Darovatelje nećemo čitati u crkvi, nego će na koncu mjeseca biti na listi u crkvi i na portalu naše župe. Molimo one koji su nehotice ispušteni, tj. koji nisu na popisu da nam se jave! Svima od srca zahvaljujemo, a svakoga 26. u mjesecu je sv. misa za blagoslov svih naših dobročinitelja.