OBAVIJESTI - Nedjelja Pedesetnica (Duhovi), 28.5.2023.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 28.5.2023.

1)    Danas je svetkovina Pedesetnice – DUHOVI..., sutra je blagdan Marije Majke Crkve, a u sljedeću nedjelju je naša župna svetkovina Presvetoga Trojstva i slavlje sv. Krizme.

2)   Naši KRIZMANICI imat će trodnevnu pripravu za slavlje – četvrtak, petak i subotu – u četvrtak i subotu će predmoliti Krunicu u 18,30 sati, a u PETAK je u 18,00 s. ISPOVIJED za krizmanike, kumove i roditelje… (

3)    SHKM 2024.: Još ovaj tjedan župama naše biskupije traju prijave vjernika za smještaj, tj. noćenje mladih na Susretu hrvatske katoličke mladeži sljedeće godine. Na stolu za tisak i u sakristiji nalaze se obrazci za prijavu pa uzmite i popunite te potom donesite u župni ured ili sakristiju…;

4)   MISNE NAKANE za objavu u tjednom listiću i na obavijestima u crkvi, kao i na portalu župe, potrebno je dati upisati jedan tjedan unaprijed…!

5)   KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo redoviti katolički tjednik Glas Koncila - evo iz njega samo neke važne teme:

☻ Kako je doista protekao HOD za život u Zagrebu i onaj u Vinkovcima i koje su poruke izrečene – sigurno ne one u izrugivačkim medijima…;

☻ Predstavljena knjiga ZLATNA KRALJICA i održana tribina o novijim Gospinim ukazanjima u hrvatskom narodu…;

☻ Na tribini o natalitetu papa Franjo je divlje slobodno tržište naveo kao temeljni demografski problem, jer ugrožava žene i priječi im majčinstvo…;

☻ U kampanji protiv pušenja sve popularnije su tzv. e-cigarete! Međutim, postoji niz dokaza o štetnosti kemijskih spojeva u njima…;

☻ Na koji je način veliki hrvatski književnik Antun Gustav Matoš u svojim pjesmama izrazio svoje duhovno-religiozne osjećaje i što je rekao o vjeri…;

itd. – ima još vrijednih priloga…!

Uzmite i čitajte - NE trebate gledati CIJENU - tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE što je na stolu! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

6)   Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On sadrži nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje ter tjedni raspored svetih misa s pripjevom psalma, kao i nekoliko glavnih obavijesti. Pripjev psalma nam je također dnevni biblijski SMS (Samo Meni S neba). Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više primjeraka (jer jedan možete imati u kući, a drugi stalno nositi sa sobom ili pak nekome dati!).

7) Na oglasnoj ploči je i popis DOBROČINITELJA NAŠE ŽUPE u travnju. Imena darovatelja ne čitamo u crkvi, nego ih na objavljujemo na oglasnoj ploči u crkvi i na portalu naše župe. Molimo one koji su nehotice ispušteni, tj. koji nisu na popisu da nam se jave! Svima od srca zahvaljujemo, a svakoga 26. u mjesecu je sv. misa za blagoslov svih naših dobročinitelja.