Svetkovina Presvetog Trojstva - patron župe, Krizma u Otočcu

Središnju svetu misu u 11,00 sati predvodio je kanonik Senjskog kaptola Stipe Zeba, u suslavlju sa župnikom mons. Marinkom Miličevićem, don Anđelkom Kaćunkom, don Jurom Ladišićem i vlč. Milom Rajkovićem

35 krizmanika i krizmanica za današnji dan pripremao je župnik i vjeroučiteljica Tina Košćak.

Božja ljubav je velika, za nas ljude grješnike. Danas se Boga lako odreknemo a sve drugo prihvaćamo. Ako vjeruješ bit ćeš spašen, ako ne vjeruješ bit ćeš osuđen. Ova generacija danas odlazi, ali negdje će mo je naći, istina nas danas spašava. Opasnost danas je da naletimo na zasjedu, imati povjerenja u Božje riječi, imati povjerenja u naše svećenike, kumove, ne bojte se ići za Bogom. Nemojmo zanijekati Boga iz svog srca, onda ostaje tama i praznina. Današnji svijet nudi drogu, alkohol a to mladima danas godi, Bog ne želi da itko propadne. Bog nije nikakav strašni sudac, Bog je ljubitelj čovjeka. Mi brzo zaboravljamo ali velika djela ne može se zaboraviti, ljubav se može zaboraviti. Duh sveti će vam dati dragi krizmanici tu ljubav da se možete se nositi kroz život.

Euharistijsko slavlje animirao je VIS Trinitas.

Krizmanici preč.Zebi predali za zahvalu jednu veliku košaru raznih prozvoda umjesto cvijeća.

IB