ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 11.6.2023.

1)   Danas je 10. nedjelja "kroz godinu… U ovom tjednu, u utorak je spomendan Sv. Antuna Padovanskog – u našemu dekanatu svetkovina u Krasnu i Letincu – u četvrtak je Sv. Vid (zaštitnik nadbiskupije i grada Rijeke), u petak je svetkovina Presvetog Srca Isusova, a u subotu spomendan Bezgrješnog Srca Marijina. Sljedeća nedjelja je 11. "kroz god.".

2)   POZIVAMO naše KRIZMANIKE i PRVOPRIČESTNIKE koji na Tijelovo nisu bili na misi, da što prije kad stignu vrate haljinice ili plašteve bilo koji dan u tjednu…!

3)    BISKUPIJSKI SUSRET MINISTRANATA bit će održan u ponedjeljak 26.6. u Pastoralnom centru Mukinje na Plitvicama. Program počinje misom u 10,00 sati…;

4)   ZA SLAVLJE SV. IVANA u Švici objavljen je promičbeni letak (deplijan) s programom trodnevnice i završnog slavlja (24.6.), pa uzmite sa stolića…

5)   MISNE NAKANE za objavu u tjednom listiću i na obavijestima u crkvi, potrebno je dati upisati jedan tjedan unaprijed…!

6)   KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo redoviti katolički tjednik Glas Koncila - evo iz njega samo neke važne teme:

☻ Vijest i komentar o tome kako je moguće da se Zagrebčankom godine proglasi ženu koja je doslovce ubojica vlastitog djeteta…;

☻ Objašnjenje o tome je li u Francuskoj započelo "čipiranje" svećenika, tj. koja je svrha digitalne svećeničke izkaznice…;

☻ Mogu li u "Isusovoj autoškoli" položiti vozači koji stalno čine iste prometne prekršaje…;

☻ U stalnoj rubrici (pri)govor znanosti prof. dr. Valerije Vrček opisuje zašto je program umjetne inteligencije ChatGPT obična krađa tuđih ideja…;

☻ U svibnju su naši biskupi krstili jedno 8. dijete, dva 6. djeteta i tri 5. djeteta u obiteljima s više djece – pogledajte u kojim se biskupijama rađaju djeca…; itd. – ima još vrijednih priloga…!

Uzmite i čitajte - NE trebate gledati CIJENU - tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE što je na stolu! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

7)   Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On sadrži nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje ter tjedni raspored svetih misa s pripjevom psalma, kao i nekoliko glavnih obavijesti. Pripjev psalma nam je također dnevni biblijski SMS (Samo Meni S neba). Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više primjeraka (jer jedan možete imati u kući, a drugi stalno nositi sa sobom ili pak nekome dati!).

8) Na oglasnoj ploči je i popis DOBROČINITELJA NAŠE ŽUPE u svibnju. Imena darovatelja ne čitamo u crkvi, nego ih na objavljujemo na oglasnoj ploči u crkvi i na portalu naše župe. Molimo one koji su nehotice ispušteni, tj. koji nisu na popisu da nam se jave! Svima od srca zahvaljujemo, a svakoga 26. u mjesecu je sv. misa za blagoslov svih naših dobročinitelja.