ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 16.7.2023.

1. Danas je 15. nedjelja "kroz godinu" ujedno Gospa Karmelska (župna svetkovina u Kuterevu). U ovom tjednu, u četvrtak je spomendan Sv. Ilije proroka, a u subotu blagdan Sv. M. Magdalene (zaštitnice Gospića). Sljedeća nedjelja je 16. "kroz god." - Svjetski dan djedova, baka i starijih…
  1. LJETNI RASPORED BOGOSLUŽJA od 16. srpnja do 15.kolovoza nedjeljom ćemo u Otočcu imati dvije svete mise: u 9,00 i u 19,00 s. te u Švici u 11,00 sati. U tjednu odnosno radnim danom raspored ostaje isti, tj. misa je u 19,00 sati.
  1. Udruga Prijatelji Gacke pokrenula je PETICIJU za zaštitu rijeke Gacke i njenih izvora. Dobili su dopuštenje i od našega biskupa Zdenka da podpise skupljaju ispred crkve. Podpišite i potaknite druge da to učine...!
  1. MISNE NAKANE za objavu u tjednom listiću i na obavijestima u crkvi, potrebno je dati upisati jedan tjedan unaprijed…!
  1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo redoviti katolički tjednik Glas Koncila - evo iz njega samo neke važne teme:

Papa Franjo potaknuo popisivanje svih mučenika zbog vjere posljednjih 25 godina – o mučenicima iz Domovinskoga rata govori Franje Puškarić…;

☻ Hrvatska po broju tražitelja azila prva u Europskoj uniji – samo u ožujku 2023. bilo je 3700 zahtjeva – pročitajte iz kojih zemalja najviše…;

☻ Može li se rock-glazbom evangelizirati? Odgovor na to pitanje glasi: Oprez pri izboru sredstava za svaku dobru svrhu…;

☻ Posebno važno za muževe: dr. Krunoslav Puškar, pokretač projekta Muževni budite, govori o muževnosti i smislu javne molitve…;

☻ U prilogu Obitelj i mediji stručnjaci savjetuju roditeljima: Kada je pravi trenutak da nabave djetetu prvi mobitel…;

itd. – ima još mnogo vrijednih priloga…!

Uzmite i čitajte - NE trebate gledati CIJENU - tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE što je na stolu! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1. Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On je bezplatan i možete ga ponijeti kući - pa i više primjeraka (jer jedan možete imati u kući, a drugi stalno nositi sa sobom ili pak nekome dati!).
  1. Na oglasnoj ploči je i popis DOBROČINITELJA NAŠE ŽUPE u lipnju. Nakon sezone grijanja sada molimo župljane da pomognu nabavu novoga tepiha za svetište. Velika hvala našoj župljanki koja je darovala sredstva za obnovu kipa Srca Isusova, koji je već na restauraciji. Svima od srca zahvaljujemo, a svakoga 26. u mjesecu je sv. misa za blagoslov svih naših dobročinitelja.