ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 17.9.2023.

1. Danas je 24. nedjelja "kroz godinu". Slavlja u ovom tjednu – četvrtak: Sv. Matej, apostol i evanđelist, subota: Sv. Padre Pio. Sljedeća nedjelja je 25. "kroz godinu" (još 11 nedjelja do svetkovine Krista Kralja).
  1. Susret ZBORA MLADIH GSB (i proba za SHKM) - u utorak19. rujna u dvorani našega pastoralnog centra.
  1. SUSRET MLADIH GSB održat će se u SMILJANU u subotu 23. rujna. Prijave su kod župnika Gorana ili kod vjeroučitelja. Troškove putovanja pokriva biskupija.
  1. POČETAK VJERONAUČNE GODINE za našu župu bit će u nedjelju 24. rujna.
  1. HODOČAŠĆE NAŠE BISKUPIJE U SINJ bit će u subotu 14. listopada. Prijave su već započele. Cijena prijevoza je 20 € – kod prijave uplata barem pola iznosa.
  1. UREDOVNO VRIJEME župnoga ureda za bilo koju vjerničku potrebu je od utorka do petka od 9,00 do 11,00 sati, ter navečer sat vrjemena prije sv. mise. U svim hitnim slučajevima možete nazvati župnika na broj 099.3548188.
  1. MISNE NAKANE za objavu u tjednom listiću i na obavijestima u crkvi, potrebno je dati upisati najbolje jedan tjedan unaprijed…!
  1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo redoviti katolički tjednik Glas Koncila - evo iz njega tek nekoliko važnih tema, koje pokazuju koliko je važno čitati:

☻ Prilog o papinu imenovanju našega biskupa Zdenka nadbiskupom u Splitu, pa sada trebamo moliti da nam Bog pošalje novoga pravog pastira…;

☻ Hoćemo li se uskoro zvati "SoHO" ili i dalje čovjek? Biskupi EU reagirali na plan EU da se čovjek u prvim fazama od začeća smatra tvar ljudskog podrijetla…;

☻ Bliži se zima i proizvođači cjepiva najavljuju novo širenje virusa, pa znanstvenik objašnjava zašto su ljudi na Zapadu naivno poslušni, a kod nas narod sumnjičav…!

☻ Prema UN-u, gotovo 30 milijuna ljudi žrtve su trgovine ljudima, a 20% žrtava su djeca. Film o tome mediji su i kod nas prozvali "kontroverznim". Pročitajte zašto…!

Itd…Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE što je na stolu! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1. Uzmite i naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ. On je bezplatan i možete ga ponijeti kući pa i više primjeraka – jedan možete imati u kući, a drugi stalno nositi sa sobom ili pak nekome dati! – jer, osim razmišljanja o evanđelju i rasporeda sv. misa, sadrži posebnu Božju poruku za svaki dan.
  1. KIP SRCA ISUSOVA obnovljen je vraćen s restauracije. HVALA jednoj našoj župljanki koja je darovala prilog za obnovu (oko 340 eura).
    HVLA također našim župljanima i dobročiniteljima koji su dali prilog za novi tepih u svetištu. Ta je "akcija" ZAVRŠENA pa sada skupljamo darove za novi kip Sv. Ante, koji će biti postavljen u njegovu kapelu (u sredini crkve). Neki vjernici već su dali prilog za tu nakanu.
    Svima od srca zahvaljujemo za svaku pomoć, a svakog 26. u mjesecu je ovdje u crkvi slavlje sv. mise za blagoslov svih naših dobročinitelja.