ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 8.10.2023.

1. Danas je 27. nedjelja "kroz godinu". U ovom tjednu nema spomendana. Sljedeća nedjelja je 28. "kroz godinu" (još 7 nedjelja do kraja crkvene godine).
  1. HODOČAŠĆE NAŠE BISKUPIJE U SINJ je u subotu 14. listopada.
    Cijena je 20 €. Za prijave ostaje tek nekoliko dana, jer hodočašće je u subotu - polazak je u 7,00 sati ujutro. U planu je kratko zadržavanje u Kninu, a glavni program je u Sinju. Povratak je planiran oko 19,00 sati.
  1. KATEHEZA za PRVOPRIČESTNIKE: redovito PETKOM u 16,30 sati.
  1. KATEHEZA za KRIZMANIKE: redovito SRIJEDOM u 16,00 sati.
  1. U SUBOTU, 14. listopada, u naš dekanat dolazi KRIŽ SHKM - najprije u Sinac i ostaje do 21.10. kada odlazi u Lešće, a 28.10. u Prozor, nakon čega u OTOČAC dolazi 4. studenoga i ostaje do 18.11. pa ide u Ogulinski dekanat.
  1. TEČAJ ZA BRAK za mladence našega dekanata održava se 20. i 21. te
    27. i 28. listopada navečer.
  1. SLIČICE s MOLITVOM za izbor novoga biskupa su na oltaru Srca Isusova i na stolu za tisak pa uzmite i molite za budućeg pastira kakav nam treba…!
  1. PLODOVI ZEMLJE za potrebe Biskupije skupljaju se u jesen svake godine pa molimo vjernike koji od svojih proizvoda mogu nešto odvojiti - posebno one koji imaju OPG-ove - da se jave župniku. Akcija traje do 25. listopada.
  1. UREDOVNO VRIJEME župnoga ureda za bilo koju vjerničku potrebu je od utorka do petka od 9,00 do 11,00 sati, ter navečer sat vrjemena prije sv. mise. U svim hitnim slučajevima možete nazvati župnika na broj 099.3548188.
  1. SVETE MISE mogu se naručiti u crkvi poslije svake svete mise ili u župnom uredu u uredovno vrijeme. Preporučujemo da to, radi objave u župnom listiću, učinite barem jedan tjedan unaprijed! KUMULATIVNE (skupne) MISE su nedjeljom (u 9,00 s.) i četvrtkom, a u sve ostale dane mogu biti samo dvije misne nakane.
  1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo redoviti katolički tjednik Glas Koncila - evo samo nekoliko važnih tema, koje pokazuju kako je važno čitati:

Slavlje 25. godišnjice proglašenja Stepinca blaženim istaknulo njegovo značenje za cijelu Europu i podsjetilo na njegovo proroštvo prije 80 godina…!

☻ Započela molitvena akcija pred rodilištima – dosad spašeno 84 djece…;

☻ Pročitajte Papine odgovore na 5 sumnjivih tema 5-orice kardinala…;

Poljski politolog govori o zaštiti nacionalnog identiteta pred migrantima…!

☻ Objašnjenje zašto pružanje mira u misi nije tek obično "pružanje ruke"…;

☻ Mobiteli idu iz škole - kako djecu oduševiti za čitanje knjiga? Može se! Itd…

Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE od tiskovina! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1.  Naš TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ sada ima 4 stranice te je namijenjen i župama Sinac i Švica. Uzmite više primjeraka - jedan možete imati u kući, a drugi stalno nositi sa sobom ili pak nekome dati! - jer osim razmišljanja o evanđelju i razporeda sv. misa sadrži posebnu Božju poruku za svaki dan te neke nove poučne priloge, ali i popis naših novokrštenika i pokojnika u rujnu.
  1. "Akcija" za KIP SV. ANTE napreduje veoma dobro. On će biti postavljen u kapelu u sredini crkve. Svim darovateljima od srca zahvaljujemo za svaki prilog također za potrebe crkve. Svakoga 26. u mjesecu je ovdje u crkvi slavlje sv. mise za blagoslov svih naših dobročinitelja.

SVETE MISE I POBOŽNOSTI U OSTALIM ŽUPAMA

SVAKE NEDJELJE:

Otočac: 9,00; 11,00 i 18,00 s.

Sinac: u 11,00 sati

Švica: u 11,00 sati

JEDNOM MJESEČNO:

1. ned.: ČANAK u 14,00 sati

2. ned.: RAMLJANI u 16,00 sati

3. ned.: DABAR u 14,30 sati

4. ned.: CRN. JEZERO u 13,00 s.

4. ned.: VRHOVINE u 9,00 sati

U OVOM MJESECU je u svim župama prije sv. mise listopadska pobožnost.

OTOČAC: ČETVRTKOM nakon mise KLANJANJE Presv. olt. sakramentu.

SINAC: SV. MISA srijedom u 17,00 sati. KLANJANJE u 1. nedjelju.

ŠVICA: SV. MISA četvrtkom u 17,00 sati. KLANJANJE u 1. nedjelju.