Sveta Obitelj - uzor našim obiteljima

Na blagdan Svete obitelji euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 9,00 sati predvodio je župnik don Goran Antunović,  u sluslavlju s don Jurom Ladišićem, pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne. Poslužitelj oltara bio je Kristijan Pajdaković.

Crkva na prvu nedjelju po Božiću uvijek slavi blagdan Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa. Obitelj ima prevažnu ulogu u životu svakog čovjeka. U obitelji čovjek dolazi na svijet, razvija se, raste i sazrijeva.

Don Goran u svojoj propovijedi govorio je o Svetoj Obitelji, njezinim teškoćama i radostima, o ljepoti zajedništva u obitelji, u župnoj zajednici, u Crkvi...

Neka nam Sveta obitelj dade snage da i mi svakoga dana kročimo u velikom povjerenju u Gospodina, neka nas prati hrabrost Svetoga Josipa, požrtvovnost Djevice Marije i neka nas Mali Isus uzme za ruku i vodi na svakom koraku našega života.

Crkva danas usrdno moli da se trajno ugledamo u Svetu Obitelj te joj se, poslije ovoga života, pridružimo u vječnoj slavi.

Pjevanje na euharistijskom slavlju vodio je dječji zbor „Anđeli“ predvođen orguljašicom Gabrijelom Degoricija.

I.B.