ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 7.1.2024.

ŽUPNE OBAVIJESTI – NED., 7.1.2024.: Krštenje Gospodinovo

1. Danaszavršava božićno vrijeme i počinje tzv. vrijeme kroz godinu.

1. TJEDNEKATEHEZEzaprvopričestnikeikrizmanikenema do kraja siječnja.

1. NAŠ GODIŠNJAK "VRILO" mnogi su već nabavili, ali se i dalje traži pa ga svima preporučujemo – to je godišnji pregled najvažnijih događaja u našoj župi i cijelom dekanata, ali i važan dokument za pisanje povijesti o nama. Možete ga nabaviti po popularnoj cijeni - 5 eura i darovati nekome…!

1. BLAGOSLOV OBITELJI u Otočcu nastavlja se u ponedjeljak 8. siječnja. Okvirni razpored za ovaj tjedan je na oglasnoj ploči i na internetu:
    ☻ PON,8.1.: Ul Ivana Meštrovića, Jadranska, Velebitska, Kapelska, Kralja Tomislava, S.S. Kranjčevića, I. Mažuranića i Kralja Zvonimira od Novoselije do semafora (od 12,00 do 14.00 pauza zbog sprovoda)
    ☻ UTO,  9.1.: Stjepana Radića
    ☻ SRI,  10.1.: Prozor, Luka
    ☻ ČET, 11.1.: Kostelčevo Selo, Šumećica, Vivoze
    ☻ PET, 12.1.: Ul. J. Bana Jelačića, Marka Marulića, Nikole Tesle, Radnička
    ☻ SUB, 13.1.: Ul. Vladimira Nazora, Nikole Mašića, Andrije Štampara, Trg dr. Franje Tuđmana

1. FABIJANOVA 2024. - blagdan Sv. Fabijana i Sebastijana, zaštitnika Gacke doline i suzaštitnika naše župe, ujedno i Dan Grada Otočca, želimo obogatiti višednevnim programom. Euharistijsko slavlje 20. siječnja (subota) u 11,00 s. u našoj župnoj crkvi predvodit će šibenski biskup mons. Tomislav Rogić, pjevanje će voditi župni zborovi iz cijeloga dekanata, a nakon mise bit će pučko veselje uz jelo i piće te živu glazbu. Večernje mise u trodnevnoj pripravi 17., 18. i 19. siječnja u 18 s. predvodit će susjedni župnici iz dekanata. Nakon tih večernjih misa u trodnevnici predviđeni su kulturni sadržaji.

1. SHKMdobio je službenu internetsku stranicu na adresi https://shkm.gospicko-senjska-biskupija.hr/ Tu se mogu pronaći informacije o prijavama volontera i sudionika te Priručnik s katehezama za mladih. Molimo za uspjeh SHKM!

1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo katolički tjednik Glas Koncila - prvi broj u ovoj godini. Evo samo neke važne teme, koje pokazuju kako je važno čitati:

Glavni urednik daje smjernice za demografski oporavak Hrv. naroda…;
☻ Režim u Nikaragvi zabranio žive jaslice, a svećenike prozvao "đavlima"…;
☻ Zašto neki redovito padnu u "siječanjsku depresiju" i što je za to lijek…;
☻ Katolički osvrt na papin dokument o blagoslovima, o kojem bruje mediji…;
itd. Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno SVE od tiskovina! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

• MOLBA: Godišnju predplatu za GK i ŽV treba uplatiti do konca siječnja!

1. MOLITVA ZA NOVOG BISKUPA. Dok nam Providnost i papa Franjo ne pošalju novog ordinarija MOLIMO zajedno za našega budućeg pastira:
    Bože, vječni pastiru, ti svoje stado trajno štitiš i upravljaš.
    U svojoj dobroti daj Crkvi Gospićko-senjskoj pastira kakav joj treba:
    da svetošću tebi ugodi, a svome narodu koristi. Po Kristu…